Polski English

Wydział Chemii

Wiadomości Chemiczne Polskie Towarzystwo Chemiczne MNiSW

Oferta dla szkół

03.07.2018

Szanowni  Nauczyciele Chemii,

 

Uprzejmie informujemy, że zajęcia dla uczniów szkół na Wydziale Chemii rozpoczną się w roku szkolnym 2018/2019 od połowy października br.

Prosimy wysyłać na adres kurs@chem.uni.wroc.pl informacje o chęci uczestnictwa  w zajęciach, proponowanych terminach i liczebności grup.
Postaramy się  - w miarę naszych możliwości – dostosować do Państwa potrzeb! Ze względów organizacyjnych będziemy się Państwem kontaktować po 15 września.


Życzymy udanych wakacji!


Wydział Chemii proponuje zajęcia laboratoryjne dla uczniów wszystkich typów szkół, które są zgodne z podstawą programową nauczania, obowiązującą w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Wspieramy nauczycieli szkół w realizacji podstawowych celów, zawartych w podstawie programowej:
 
„Uczeń opisuje właściwości substancji i wyjaśnia przebieg prostych procesów chemicznych; zna związek właściwości różnorodnych substancji z ich zastosowaniami i ich wpływ na środowisko naturalne. Uczeń bezpiecznie posługuje się prostym sprzętem laboratoryjnym i podstawowymi odczynnikami chemicznymi; projektuje i przeprowadza proste do<świadczenia chemiczne. Uczeń zdobywa wiedzę chemiczną w sposób badawczy – obserwuje, sprawdza, weryfikuje, wnioskuje i uogólnia”.
 
Zajęcia laboratoryjne zostały zorganizowane przez pracowników Zakładu Dydaktyki Chemii. Uczniowie pod opieką pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału Chemii samodzielnie wykonują doświadczenia, zgodnie z instrukcją zawartą w karcie pracy. Karty pracy, przygotowane w porozumieniu z nauczycielami chemii oraz przyrody, wprowadzają uczniów w technikę pracy w laboratorium chemicznym, pozwalają lepiej zrozumieć zjawiska i procesy chemiczne.


Szkoła w mieście Warsztaty chemiczne Pomagamy maturzystom Technologia chemiczna Ambasadorowie nauki

Data ostatniej modyfikacji: 03.07.2018 godzina: 11:41:22